bottom

Objektový systém QM-5000


Sběrnicový systém QM-5000 umožňuje zapojení až 10000 jednotek MRA-5Q a DMC-3Q do objektové sítě (a starších MRA-3Q). Tato zařízení mohou být zapojena v lokální objektové síti (max. 9x128 jednotek) a tyto objektové sítě mohou být kontrolovány vzdáleně přes internet. Jednotlivé přistroje lze dálkově ovládat, provádět a vyhodnocovat analýzu spektra v rozsahu 34MHz-5.9GHz, archivovat zvukové, kmitočtové i spektrální záznamy, provádět selektivní statisky atd. QM-5000 je optimálním řešením permanentní ochrany objektu, ale i velmi účinný prostředek při provádění obranně bezpečnostních prověrek. Z grafických výstupů systému QM-5000 lze vyhodnotit i přítomnost jinak velmi obtížne identifikovatelných systémů jako spread spectrum, modifikace WiFi, DECT, GSM atd.

qm5000

MRA-5Q je systémová verze speciálního přijímače určeného k ochraně proti radiovému odposlechu v kmitočtovém pásmu 34 až 5900 MHz. "Štěnic prosté" radiové spektrum je jednoduchou instrukcí uloženo do paměti přístroje a dále je automaticky porovnáváno s aktuálními signály v zabezpečeném prostoru. Jakýkoliv nový signál se okamžitě zapisuje do paměti nových signálů a uživatel je o jeho přítomnosti informován víceúrovňovou poplachovou signalizací. Přijímané signály lze vyladit, poslouchat a změřit jejich kmitočet. Statistické údaje o nových signálech zůstávají dlouhodobě uloženy v paměti (i po vypnutí), lze s nimi pracovat a zejména upravovat referenční radiové pozadí tak, aby se na základě dlouhodobého měření optimalizovala odolnost vůči falešným poplachům.

DMC-3Q je systémová verze vysoce citlivého selektivního detektoru GSM, UMTS, DECT+TDD, WIFI, VIDEO a BLUETOOTH signálů pracující v rozsahu kmitočtů 860 až 2500 MHz. Přístroje verze DMC-3Q lze propojit pomocí sběrnice do objektové sítě a veškeré události vyhodnocovat a přístroj ovládat pomocí PC. Hlavní předností DMC-3/DMC-3Q je schopnost detekce radiové komunikace probíhající v systému 3G (UMTS).Konfigurace systému QM-5000

qm5000-schema

Technická specifikace systému QM-5000

Soubory ke stažení

QMaster 5 Demo [Instalátor, EXE soubor]
Zdarma poskytovaná demo verze programu QMaster. Program je plně funkční po 10 dní od instalace. Následně je funkčnost omezena: program lze používat pouze 10 minut od spuštění, analýza spektra pracuje jen do 110MHz. Pozn.: Tato verze umožnuje naistalovat ukázková data, pořízená programem v reálném systému QM-5000. Tato data je možno prohlížet i bez přítomnosti dalších prvků systému (rozhraní QMI, zařízení MRA/DMC).
Technické specifikace QM-5000 [PDF | MS-Word]
Manuál QM-5000 / QME [PDF | MS-Word]
Uživatelský manuál k programu QMaster [PDF | MS-Word]
Popis QMI-1 [PDF | MS-Word]top