bottom

Objektový systém QM-4000


Sběrnicový systém QM-4000 umožňuje zapojení až 32 jednotek MRA-3Q do objektové sítě. Jednotlivé přistroje lze dálkově ovládat, provádět a vyhodnocovat analýzu spektra, archivovat zvukové, kmitočtové i spektrální záznamy, provádět selektivní statisky atd. QM-4000 je optimálním řešením permanentní ochrany objektu, ale i velmi účinný prostředek při provádění obranně bezpečnostních prověrek. Z grafických výstupů systému QM-4000 lze vyhodnotit i přítomnost jinak velmi obtížne identifikovatelných systémů jako spread spectrum, modifikace WiFi, DECT, GSM atd.

qm4000

MRA-3Q je systémová verze speciálního přijímače určeného k ochraně proti radiovému odposlechu v kmitočtovém pásmu 36 až 3600 MHz. "Štěnic prosté" radiové spektrum je jednoduchou instrukcí uloženo do paměti přístroje a dále je automaticky porovnáváno s aktuálními signály v zabezpečeném prostoru. Jakýkoliv nový signál se okamžitě zapisuje do paměti nových signálů a uživatel je o jeho přítomnosti informován víceúrovňovou poplachovou signalizací. Přijímané signály lze vyladit, poslouchat a změřit jejich kmitočet. Statistické údaje o nových signálech zůstávají dlouhodobě uloženy v paměti (i po vypnutí), lze s nimi pracovat a zejména upravovat referenční radiové pozadí tak, aby se na základě dlouhodobého měření optimalizovala odolnost vůči falešným poplachům.Konfigurace systému QM-4000

qm4000-schema

Technická specifikace systému QM-4000

Soubory ke stažení

QMaster 3 Demo [Instalátor, EXE soubor]
QMaster 4 Demo [Instalátor, EXE soubor]
Zdarma poskytovaná demo verze programu QMaster. Program je plně funkční po 10 dní od instalace. Následně je funkčnost omezena: program lze používat pouze 10 minut od spuštění, analýza spektra pracuje jen do 110MHz. Pozn.: Tato verze umožnuje naistalovat ukázková data, pořízená programem v reálném systému QM-4000. Tato data je možno prohlížet i bez přítomnosti dalších prvků systému (rozhraní QMI, zařízení MRA-3Q).
Technické specifikace QM-4000 [PDF | MS-Word]
Manuál QM-4000 / QMI-2 / SCAN-R [PDF | MS-Word]
Uživatelský manuál k programu QMaster [PDF]
Popis QMI-1 [PDF | MS-Word]top